Klienti sa včas dozvedia, koľko za PZP zaplatia!

Povinné zmluvné poistenie je poistením na určité obdobie, konkrétne na jeden technický rok. Tento údaj je dôležitý najmä pre prípad, že sa vám toto poistné obdobie končí a vy sa rozhodujete, či si svoje PZP necháte uzatvorené v doterajšej poisťovni, alebo ju chcete zmeniť, pretože ste možno našli cenovo výhodnejšie PZP. Zo zákona však musíte podať výpoveď najneskôr šesť týždňov pred koncom poistného obdobia. Čo však, ak sa rozhodnete ostať verným klientom svojej poisťovne, ale ona vám neskôr poistenie navýši? Pred koncom poistného obdobia ste totiž nemuseli byť informovaný o jej nových sadzbách. Práve toto sa má od júla 2012 zmeniť!

Novelizovaný Zákon o PZP

Aby sa nestávali situácie, že v čase, keď poistník potrebuje vedieť výšku svojej budúcej poistky v súvislosti s možnou výpoveďou a poisťovňa mu ju oznámi až oveľa neskôr, pri uzatváraní novej zmluvy, bude od 1. júla 2012 platiť Novela zákona č. 381/2001 Z.z. o PZP. Na základe nej bude musieť každá poisťovňa zaslať svojmu klientovi výšku nového poistného pre PZP najneskôr  10 týždňov pre koncom poistného obdobia.

Vyberáme z novelizovaného zákona o PZP

Poisťovateľ je povinný poistníkovi písomne oznámi ť najneskôr desať týždňov pred uplynutím poistného obdobia

  • výšku poistného podľa § 8 na nasledujúce poistné obdobie,
  • dátum skončenia poistného obdobia,
  • termín, do ktorého je možné podať výpoveď príslušnej poistnej zmluvy pod ľa osobitného predpisu.

Rozhodujúce bude výhodné PZP

Na základe tejto novej povinnosti budú mať klienti v dostatočnom predstihu informáciu o tom, koľko by ich stálo v danej poisťovni PZP na ďalší rok. Zvýši sa tak šanca zmeniť poisťovňu, čoho sa možno poisťovne obávajú. Môže totiž nastať príliš veľká migrácia klientov. Záležať bude však na tom, aké výhodné ponuky pre PZP budú aktuálne na trhu.

Najjednoduchšie je využiť porovnávaciu kalkulačku PZP

Na zjednodušenie vzniknutej situácie už teraz slúži praktická online kalkulačka, ktorá porovnáva všetky ponuky všetkých poisťovní pre PZP. Ak vám teda vaša poisťovňa v dostatočnom predstihu oznámi, koľko bude vaše PZP stáť a vy si na základe prepočtu a porovnania zistíte aktuálne ceny, budete ihneď vedieť, či sa oplatí výpoveď podávať alebo je výhodné ostať verným klientom pôvodnej poisťovne. Rozhodnutie je len a len na vás a vďaka online porovnaniu cien budete mať všetky informácie, ktoré potrebujete.

Späť na všetky tipy pre vlastníkov automobilov

2011 - 2023 © pzp-porovnanie.sk