Podľa čoho sa určuje konečná cena PZP?

Výpočet poistného pri zákonnom poistení nie je taký jednoduchý. Poisťovne posudzujú viacero kritérií a preto niektorí motoristi za PZP platia viac, iní menej. Všetko dôležité o výpočte cien PZP sa dozviete v tomto článku.

celý článok: Ako sa počíta výška PZP

Kedy a prečo si zvoliť vyššie krytie pre PZP a asistenčné služby?

Uzatvárate si PZP a rozmýšľate, pre ktorú ponuku sa rozhodnúť? Väčšina ľudí si zvolí práve to cenovo najvýhodnejšie poistenie.. Je totiž povinné a určené pre náhradu škody tretím osobám. Netreba ho však podceňovať. V niektorých prípadoch vie byť dokonca výhodné aj pre samotného poistníka. Vyberte si to správne krytie, niekedy aj vyššie, a získajte aj Asistenčné služby. Určite ich oceníte.

celý článok: Kedy a prečo si zvoliť vyššie krytie pre PZP a asistenčné služby?

Ako ušetriť náklady na opravu čelného skla?

Stačí len malý kamienok odletený z auta idúceho pred vami zlým smerom a už sa na vašom čelnom skle objaví malá bodka. V takomto prípade je to ešte šťastie. Ak vám však na čelnom skle vznikne väčšia bodka či dokonca prasklina, je nutné dať čelné sklo opraviť. Zo zákona sa totiž pri istých rozmeroch praskliny stáva vozidlo nespôsobilým na cestnú premávku. Máte niekoľko možností, ako túto situáciu vyriešiť. Tí, ktorí mysleli dopredu a majú poistenie, dokonca ušetria.

celý článok: Ako ušetriť náklady na opravu čelného skla?

Kto má právo na najnižšie PZP?

Kto by nechcel mať najlacnejšie PZP? Stačilo by sa presťahovať na vidiek, kúpiť si také auto, ktoré má najnižší výkon a najlepšie by ešte bolo, keby práve oslávil štyridsať rokov. To je totiž ideál majiteľa vozidla v súvislosti s najvýhodnejším PZP. Čo však s tými ostatnými? Máme aj my ostatní nárok na nízke PZP? Poradíme vám.

celý článok: Kto má právo na najnižšie PZP?

Klienti sa včas dozvedia, koľko za PZP zaplatia!

Povinné zmluvné poistenie je poistením na určité obdobie, na jeden technický rok. Tento údaj je dôležitý najmä pre prípad, že sa vám toto poistné obdobie končí a vy sa rozhodujete, či si svoje PZP necháte uzatvorené v doterajšej poisťovni, alebo ju chcete zmeniť, pretože ste možno našli cenovo výhodnejšie PZP. Zo zákona však musíte podať výpoveď najneskôr šesť týždňov pred koncom poistného obdobia. Čo však, ak sa rozhodnete ostať verným klientom svojej poisťovne, ale ona vám neskôr poistenie navýši? Pred koncom poistného obdobia ste totiž nemuseli byť informovaný o jej nových sadzbách. Práve toto sa má od júla 2012 zmeniť!

celý článok: Klienti sa včas dozvedia, koľko za PZP zaplatia!

Dá sa PZP zrušiť aj skôr?

Vypovedať PZP nemôžete len tak. Štandardne sa výpoveď zákonného poistenia podáva najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Vedeli ste však o tom, že ak si uzatvoríte zákonné poistenie a potom si nájdete výhodnejšiu poistku, vaše PZP môžete zmeniť? Musíte sa však riadiť podľa Občianskeho zákonníka.

celý článok: https://www.pzp-porovnanie.sk/predcasne-zrusenie-pzp/

2011 - 2023 © pzp-porovnanie.sk